כתבות וקישורים שכדאי להכיר

הרופאים נדהמו - הגידול הסרטני הוא בכלל קעקוע
טעויות באבחון

על החשיבות בהכרת מקרים בהם ממצא תמים יכול להתפרש כסימן ממאיר ולגרום לסבל מיותר. פורסם ב"וואלה בריאות"

קריאה
מה עדיף - בדיקת CT או MRI ?
CT או MRI ?

באחת יש יותר קרינה אך השנייה יותר מסובכת לביצוע – באיזה מצב חולי כדאי לכם לבחור בבדיקת MRI? האם המוניטין הרע של ה-CT באמת מוצדק? ולמה בבדיקות הדימות בישראל לא תמיד מופקות התוצאות הטובות ביותר? מדריך. פורסם ב"מאקו בריאות"

קריאה
כך תתכוננו לבדיקת CT
כך תתכוננו לבדיקת CT

כיצד מתבצעת הבדיקה, מהם הסיבוכים האפשריים וכיצד ניתן למזער את תופעות הלוואי? פורסם ב- BeOK

קריאה
עמדת האיגוד האמריקאי של פיזיקאים ברפואה בנוגע לקרינה בבדיקות דימות
AAPM Statement

הסיכון מקרינה בבדיקות דימות במינון אפקטיבי של פחות מ- 50 מיליסיוורט לבדיקה בודדת או 100 מיליסיוורט למספר בדיקות בפרק זמן קצר הוא נמוך מיכולת המדידה.

קריאה
הצד הפחות טוב של מהפיכת ה-MRI
מהפכת ה- MRI

למרות שהתורים התקצרו, החולים מרוצים וששר הבריאות שם את תחום ה-MRI בעדיפות העליונה, מומחים מתריעים כי זה יבוא על חשבון מהימנות ומהירות הפענוח, וגם חשיבות סריקות CT ואולטרסאונד. איך יתמודדו בתי החולים עם העומס בתחום הדימות? פורסם ב"מאקו בריאות".

קריאה
תחקיר: טעות בפענוח רפואי - עולה בחיי אדם
טעות בפענוח עולה בחיי אדם

על פי ההערכות, עד 30 אחוזים מהפענוחים של בדיקות ההדמיה והפתולוגיה - שגויים. רופאים בכירים מודים: "כל טעות בפענוח עלולה לחרוץ גורלות. חוות דעת שנייה יכולה להציל חיים. פורסם ב"ישראל היום".

קריאה
מהפכת ה- CT וה- MRI
ראיון עם פרופ' בלשר

בדיקות ה- CT וה- MRI הן לא פחות ממהפכה. בשנים האחרונות הן הפכו לאבן מרכזית באבחון והתאמת הטיפולים והניתוחים. פרופ' איתן פרידמן מראיין את פרופ' אריק בלשר ב- Medical TV.

צפיה
המומחים שלנו ברשימת "הכי טובים"
הרופאים שלנו ברשימת הכי טובים של מעריב NRG

פרופ' אריק בלשר, ד"ר עופר בנימינוב וד"ר מירי סקלייר נבחרו על ידי מעריב - NRG לרשימת "הכי טובים" בתחום הרדיולוגיה האבחנתית.

קריאה
מדוע מונעים מחולים בדיקות MRI?
מונעים מחולים בדיקות MRI

ישראל עדיין נחשבת למפגרת אחרי רוב מדינות המערב במספר מכשירי הסריקה, על אף שמחיר הבדיקה ירד. הסיבה? בתי החולים וגם קופות החולים ממעטים לממן את הבדיקה - למרות שהיא יכולה להציל חיים. פורסם ב"מאקו".

קריאה